אודות נוירומוטוריקה 

 
המרכז לגישה הנוירומוטורית

המרכז לגישה הנוירומוטורית הוא מרכז לטיפול חלופי במתמודדים עם מגוון קשיים ולקויות, כגון לקויות למידה, הפרעת קשב וריכוז וכיוב'.

המרכז מנוהל על ידי עדנה גלבוע, ויחד איתה עובד במרכז צוות של אנשי מקצוע בעלי ניסיון הנמצאים שם על מנת להעניק לכם ולילדכם את הסיוע והתמיכה הדרושים על מנת להתגבר על הקשיים והמכשולים, ולאפשר לילד להתפתח ולפרוח תוך מיצוי מלא של כישוריו ויכולותיו. צוות המרכז יעשה את המאמץ המרבי על מנת להנגיש ולהתאים את הטיפול לאישיותו הייחודית של כל ילד, לרמה שלו ולקשיים שהוא מגלה.

תנועה והשפעתה על המוח

המרכז מנוהל על ידי עדנה גלבוע, נדב משיח ורם גלבוע. בבסיס כל למידה קיימת תנועה שהיא הקשר בין היכולת לעשות את התנועה לבין תכנון התנועה.

קיים קשר בין תכנון התנועה, ויסות נכון של הכוח הדרוש, ואיזון. השילוב בין המוטוריקה הגסה והמוטוריקה עדינה גורם להצלחת ביצוע הפעולה הנדרשת במשימות כמו כתיבה, ציור, משחק ושיווי משקל.

בשילוב עם המערכת התנועתית, פועלות גם מערכות התחושה והרגש, כך שבאמצעותה ניתן להשפיע, לפתח ולשפר את מערכות אלו.

התנהגות

כישורי ודפוסי התנהגות הנם ברובם נרכשים וניתנים לשינוי ועיצוב.

בגישה הנוירומוטורית אנו בונים תכנית לעיצוב התנהגות המתאימה ליישום גם לפי אופי משפחתו וסביבתו של האדם.

קשיים
אנו במרכז מאתרים את מקור הקושי של ילדים ומבוגרים ומכוונים אותם לשינוי עד למצוינות.
כישורי למידה הנם מולדים ונרכשים. רוב בני האדם נולדים כשביכולתם לרכוש ידע מסביבתם ומחברתם, ידע המקנה להם תרבות למידה, השכלה ואף אפשרויות של למידה, חקר וסקרנות.
במוח האדם קיימות שתי אונות. ככל שהקשר בניהם מתחזק, כך הוא הופך למהיר וקל וכישורי  הלמידה משתפרים.
ע"י תרגול יצירת קשר רציף ועבודה משותפת בין שניהם, נוצר שיפור משמעותי בכישורי הלמידה הקיימים ואף מתחדשים כישורים חדשים אשר אינם נכחו עד היום.